©reese-mode-style.blog.cz Reese-móda-styl, našla svůj cíl

Životopis

25. srpna 2008 v 14:48 | Reese |  Biography

Celým jménem Laura Jean Reese Witherspoon.

Narodila se dne 22.3.1976, v Nashville v Tennessee. Je dcerou zdravotní sestry a lékaře. Svou kariéru začíná v sedmi letech jako dětská modelka a v televizních reklamách. V Nashville, kde vyrůstala navštěvovala Harpeth Hall, dívčí střední školu. V roce 1991 se poprvé objevila ve filmovém dramatu V měsíčním svitu "The Man in the Moon." Teprve patnáctiletá Reese na sebe upoutala pozornost kritiky, za vytvoření postavy Dani Trant, která prožívá první zkušenosti s láskou.
Během studia na střední škole se v roce 1993 objevila ve filmech Jackova ukolébavka "Jack the Bear" s Danny DeVitem a v hlavní roli rodinného dramatu Sami v poušti "A Far Off Place," díky kterému musela strávit několik měsíců v poušti Kalahari. Po úspěšném dokončení střední školy se rozhodla omezit hereckou kariéru a přihlásila se na studium anglické literatury na Stanford University. Přesto se objevila v thrilleru Milenec nebo vrah "Fear" a v satiře na Červenou Karkulku v krimi filmu Maniak "Freeway" o patnáctileté dívce, která cestuje za svou babičkou. Za film Maniak získala ocenění na katalánském mezinárodním filmovém festivalu ocenění pro nejlepší herečku.
Při svých dvacátých prvních narozeninách se seznámila s hercem Ryanem Phillipe, který byl na oslavu pozvat jejími rodiči.
Herecká kariéra Reese začíná nabírat na obrátkách od roku 1998, když si zahrála ve dvou významných filmech. Prvním z nich bylo drama s Genem Hackmanem, Susan Sarandon a Paulem Newmanem Soumrak "Twilight". Druhým byla veleúspěšná fantasy komedie Pleasantville: Městečko zázraků "Pleasantville". Následující rok přichází obrovský úspěch v teenagerovské tragikomedie Velmi nebezpečné známosti "Cruel Intentions" po boku dalších mladých hvězd Sarah Michelle Gellar, Ryana Phillippa, Selmy Blair a Joshuy Jacksona. Ve filmu se zakoukala do Ryana Phillippa, za kterého se vdala na jaře 1999. Stejný rok si také zahrála hlavní roli v komedii Kdo s koho "Election."
Po několika průměrně úspěšných filmech jako Nebezpečná síť "Best Laid Plans" (1999), Malý Nicky - Satan Junior "Little Nicky" (2000), Americké psycho "American Psycho" (2000) přichází další opravdový hit. Tím je komedie Pravá blondýnka "Legally Blonde" (2001), kde hraje dívku, kterou opustí přítel, protože se mu zdá, až příliš blond. Jde proto studovat práva a zjistí, že je chytřejší než si myslela. Film po uvedení do kin vydělal téměř 100 milionů dolarů a prokázal, že Reese dokáže opravdu přitáhnout diváky.

Během průběhu roku 2002 se objevila jako host v seriálu Přátelé "Friends" a v kresleném seriálu Simpsnovi vytvořila hlas k postavě Grety Wolfecastleové v jednom z jeho dílů. Stejný rok také natočila romantickou komedii Holka na roztrhání "Sweet Home Alabama" (2002). V nedávné době opět zazářila v pokračování úspěšné komedii Pravá blondýnka 2 "Legally Blonde 2: Red, White & Blonde" (2003), kterou zároveň produkovala svou producentskou společností Type A Films (Filmy typu A). V zakládání jí pomáhal její starší bratr John Witherspoon, jenž je finančníkem.
Rok 2005 byl pro Reese oscarový, protože ho získala za nejlépe hranou roli na světě, a to díky životopisnému filmu Walk the line, kde ztvárnila June Carter Cash. Film vyprávěl o životě zpěváka Johnnyho Cashe.
Samotná June Carter Cash si Reese zvolila, aby ji ve Walk the line hrála, jenomže ještě než se začal natáčet, zemřela.
V ten samý rok natočila duchařskou komedii A co když je to pravda ? "Just like heaven," kde se objevuje v roli ducha Dr. Elizabeth Masterson. Hraje tu společně s hercem Mark Ruffalo,
Dina Spybey, Donal Logue ad.
Se svým manželem Ryanem Phillippem má dceru Avu Elizabeth, která se narodila v roce 1999 a syna Deacona,který se narodil v roce 2003.Reese v listopadu 2006 požádala Ryana o rozvod, a později začala chodit s hercem Jakem Gyllenhaalem. Ani tento vztah nevydržel a skončil po měsíčním chození. Nyní se chce Reese věnova jen svým 2 dětem.
V tentýž rok zazářila v romantické-fantasy komedii Penelope, jíž taky produkovala a hraje tu messengerku Anne. Hlavní roli zde ztvárňuje Christina Ricci a dalšími jsou Catherine O´Hara a James McAvoy.
O rok později získala roli Isabelly Fields El-Ibrahimi, a to v americkém thrilleru Odvlečen "Rendition." Při natáčení se dala opět dohromady se svým ex-milencem Jakem Gyllenhaalem, jež si zde zahrál roli Douglase Freemana. Hrála zde manželku uneseného Nuru El-Ibrahimi (Rosie Malek-Yonan).
V roce 2008 produkovala film Four christmases, kde také hraje, a sice Kate. Spolupracuje s herci Vincem Vaughnem, Stephanií Venditto, Dwightem Yoakam ad.
Tento rok ji také její milenec Jake požádal o ruku, avšak ona odmítla.
Malou zkouškou prošel v půli července, kdy spolu s Reese a jejími ratolestmi vyrazil na výlet do Londýna a Paříže. A zdá se, že obstál! Fotky z dovolené ukazují pouze rozzářené tváře a Jake se o děti staral jako o vlastní. Chodili spolu po památkách, nákupech i restauracích a náramně si užívali. Reese a Jake teď dokonce začínají mluvit o manželství.
Jedinou překážkou je Jakeova práce - mnoho měsíců totiž bude natáčet v Evropě a Maroku, zatímco Reese s dětmi bude v Los Angeles. Pokud vztah odloučení přežije, zřejmě se Hollywood může těšit na další svatbu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama